SELMİN GUNOZ

 

  
9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümünü Sevda Aydanın öğrencisi olarak bitirdikten sonra Ankara Devlet Opera ve Balesine solist sanatçı olarak atandı. Burada şan çalışmalarına bir süre Devlet sanatçısı Suna Korat ile devam etti. 1982 de İzmir Devlet Operasının kurulmasıyla birlikte İzmire atanan sanatçı bu güne değin 27 ayrı eserde başrol oynadı. Konsolos,Tosca,La Bohem, La Traviata, Macbeth, Şendul, ÇardaşFürstin, Çingene Baron, Yarasa, Carmen, My Fair Lady, Kissme Kate... oynadığı oyunlardan bazılarıdır.
 
Lady Macbeth rolüyle Bulgaristanın Burgaz kentinde 2 temsil yapmıştır. Burgaz Senfoni, Varna Senfoni orkestraları eşliğinde konserler vermiştir. Tacikistanın başkenti Duşanbe' de de, Duşanbe Oda Orkestrasıyla 2 konser gerçekleştirmiş, ayrıca resitaller vermişir. Geçtiğimiz yıl Marakeş' te düzenlenen Uluslararası Müzik Festivaline ''Turkısh Voice of Opera'' adlı sanatçı grubuyla katılarak, Türkiye' yi temsil etmiştir.
 
İtalya' da düzenlenen MED Film Festivali Türk Filmleri Haftasının açılışını '' Avrupa Birliği Yolunda Türkiye'' adlı projenin sunum konseriyle Roma' da, uluslararası bir resim sergisinin açılış konserinide Paris' de gerçekleştirmiştir.
 

Yurtiçinde  de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Ankara Opera Orkestrası, İzmir Opera Orkestrası eşliğinde solo konserler gerçekleştirmiştir. İnsan sesine yakın çalgı gruplarıyla ve piyano eşliğinde sayısız konserler veren Günöz, 1992-1995 yılları arasında İzmir Devlet Opera ve Balesinde Müdür ve Genel Sanat Yönetmeni olarak görev yaptı. Devlet Opera ve Baleleri Genel Müdürlüğünde de Sanat Danışmanlığı görevlerinde bulundu. Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarında, ODTÜ Güzel Sanatlar Bölümünde, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında, Karşıyaka Belediye Konservatuvarında da Şan Pedagogu olarak görev yapmış olan Günöz, İzmir Devlet Opera ve Balesi  Solist Sanatçılığından emekli olarak kendi adını verdiği ''T.C.M.E.B. Özel Selmin Günöz Müzik Okulu'' nu açmıştır. Çalışmalarını burada sürdürmektedir. Konser etkinlikleri devam etmektedir. 

     
     

 

BİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN E-POSTA ADRESİNİZİ KAYDEDİN !!!


E-POSTA ADRESİNİZİ BİZE GÖNDERİN, YENİLİK FIRSATLARINDAN YARARLANIN...

Sizin e-bülten kayıt isteği gönderildi!
Gönder